THK_LMF40LUU Flanged Linear Ball Bearing - Double, Long Type
0 reviews 0 sold. Only 999 remain
Negotiable (specific conditions to required)
Product Code: LMF40LUU
  • Product Description
    Round Flange Linear Bush Bearing Long Type
    LMF40LUU
    ▶ It belongs to the LMF-L series, and has the features of round flange and long type
    ▶ It has an inner diameter of 40mm, an outer diameter of 60mm, a length of 154mm, and a weight of 1.32kg
    ▶ It is labeled UU, indicating that a seal is attached to both ends
    Overall length L(mm)
    154
    Outer diameter D (φ)
    60
    Basic Rated Load Identification (Detail) (N)
    Basic Rated Load Rating (N)
    8040
    Eccentricity (μm)
    25
    ancestor
    Metal Retainer
    Mass (g)
    1560
    RoHS
    10
    -20%
    [WOOSUNG] Ten Commandments Metal Pen-Ballpoint Pen..
    Ship from South Korea
    -32%
    [WOOSUNG] Gift Set Metal Book Mark (Cross)+Ten Com..
    -22%
    [Wefun] Snack24 Mega Mixed Snack Set 32P – Extra-L..
    -50%
    [thejoen] 50 pieces of sweat absorption hairbands ..
    -40%
    [thejoen] 20 pieces of sweat absorption hairbands ..
    -36%
    -58%
    [Thejoen] 100 pieces of sweat absorption hairband ..
    -13%
    [Tendergarden] Morning Breeze Room Spray Nr.51 100..
    -7%
    [Tender garden] Hydro Perfumed Body Wash 300ml-pre..
    -9%